The World of Janczyk & Karnicki
De expositie die is gewijd aan het archief van dit bedachte familiebedrijf, laat zien hoe werkelijkheid en fictie met verve en humor door elkaar zijn gemixt. De bezoeker kan dwalen tussen talloze objecten, artefacten, producten, schilderijen, tekeningen, foto’s en reclame-posters uit de geschiedenis van Janczyk & Karnicki.
In 1969 verscheen de eerste JANCZYK & KARNICKI-strip in het tijdschrift TOO MUCH FAR OUT ROCK n'ROLL. Inmiddels wordt dit tijdschrift, ontworpen door kunstenaars Robert McNab, Rory Fellowes en George Trapp, erkend als het eerste Independent Underground Comic Book van het Verenigd Koninkrijk. De huidige tentoonstelling bij 37PK toont een deel van het verhaal van J & K, van 1968 tot heden.
Samen met de J & K All Stars Studio-groep ontwikkelden Robert McNab en George Trapp de JANCZYK & KARNICKI-strip verder. De tentoonstelling ‘The World of J & K’ presenteert een breed scala aan producten uit het archief van de gevestigde Poolse koopvaardijmaatschappij van JANCZYK & KARNICKI S.A., opgericht in de haven van Danzig, het huidige Gdansk. Het motto van het bedrijf is: “Het is niet alles goud wat er blinkt, maar wij komen ermee weg”. De firma is gespecialiseerd in herverpakkingen, merkcamouflage en productreplicatie en handelt onder meer in te hergebruiken ijzervijlsel, ingeblikte vliegen, gedenatureerde vismeelderivaten en aftapolie: op maat gemaakte handelswaar vervaardigd uit afval.
The World of J & K onthult een deel van de geschiedenis van het stoomschip SS RANGOON van J & K Company, haar kapitein Pawel Janczyk, zijn zakenpartner Edouard Karnicki en hun bemanning. In verschillende episodes wordt getoond waar ter wereld het schip zoal gevaren heeft en nog steeds vaart: van Vuurland tot het Suezkanaal, van de Oostzee tot de tropen. De SS RANGOON en haar bemanning vertrokken voor het eerst in de jaren dertig en hoewel gigantische containerschepen het leven op zee nu hebben veranderd, stoomt de oude RANGOON verder.
Gerelateerd
-
Expositie Jimmy CreedDe Klaswacht
Jul 2025 -
Expositie Oscar Peters en: Maaike Kramer, Chris Wienk, Wayne Horse, Marlies van der Straeten, Elle van Baaren, Krystel GeertsThe Magician
Nov 2025 -
Expositie Lucas Hoeben, Fransje Killaars, Marijn van Kreij, Ilona Plaum, Roy VillevoyeWell - how did I get here?
Jan 2025 -
Expositie Jacob SchwartzAlternative stable states in perpetual motion
Jul 2026
Blijf op de hoogte
Meld je aan voor de nieuwsbrief en blijf op de hoogte van onze exposities, evenementen en ander kunstnieuws uit Haarlem.
Aanmelden